Zabezpieczenie przed przegryzieniem – Bite Stop System.

Psy gryzą smycz z różnych powodów. Z ekscytacji, dla zabawy lub z nudów. Dotychczas stosowane rozwiązania dostępne na rynku były niehumanitarne i działały awersyjne na czworonoga. Opierały się o rażenie prądem, nasączanie smyczy CHILLI lub kwaśnym płynem.

Naszym priorytetem było stworzenie systemu, który jest nieawersyjny dla psów, to znaczy „ nie karze ” czworonoga za jego naturalne zachowanie. Zależało nam na uniemożliwieniu gryzienia i żucia, przez co pies nie dozna oczekiwanej przyjemności i nie będzie podejmował więcej prób.

Tak powstał Bite Stop System.

Jak to działa?

Pies zaciskając szczęki, w przeciwieństwie do ludzi, nie może przesuwać ich w płaszczyźnie poziomej. Zęby trzonowe u ludzi są płaskie, gdyż służą nam do rozgniatania pokarmu. Tylne zęby psów wyglądają jak pasma górskie – właśnie dlatego, że rozgniatanie może odbywać się wyłącznie w ruchu szczęk z góry na dół. Posiadając tę anatomiczną wiedzę, pracowaliśmy nad skutecznym systemem zapobiegającym przegryzieniu. Zależało nam, aby stworzyć odpowiednią spiralę, tak aby zęby się po niej ześlizgiwały, uniemożliwiając zaciśnięcie na niej szczęk psa i nie powodując przy tym cierpienia psa.

Naukowe badania

Wykorzystując akademickie doświadczenie, zmierzyliśmy długość i rozstaw kłów u setek psów. Okazało się na przykład, że u osobników ważących powyżej 20 kg rozstaw pomiędzy kłami wynosi średnio 5,8 cm (sprawdź u swojego psa:). Taka właśnie jest odległość pomiędzy najszerszymi zwojami w Bite Stop System.

Efekt końcowy

Dla nas najważniejsze jest, że po latach prowadzonych badan, testów i analiz opracowaliśmy system, który jest w 100% bezpieczny i w 100% zabezpiecza przed przegryzieniem smyczy przez czworonoga. A co najważniejsze – nie jest to łańcuch!

Bite Stop System jest chroniony prawem patentowym.

Produkty wyposażone w tą technologię