Bite Stop System, czyli jak rozwiązaliśmy problem gryzienia smyczy

Napisane 13/09/17

W poprzednim artykule omówiliśmy największy problem każdego właściciela psa, czyli dlaczego pies gryzie smycz i jak sobie z tym poradzić? Wspomnieliśmy wówczas, że najskuteczniejszą metodą jest uniemożliwienie zachowania i takie też rozwiązanie wprowadziliśmy w smyczy Idealeash poprzez Bite Stop Sytem. Pojawiły się prośby o szersze omówienie tego systemu. Poznajcie zatem system, który uzyskał polski patent i jest zabezpieczoną własnością intelektualną w USA i całej Unii Europejskiej :).

Bite Stop System

Jedną z cech, które czynią Idealeash smyczą idealną jest Bite Stop System. Dzięki opatentowanemu systemowi zapobiegania gryzienia smyczy, mamy pewność, że psie zęby jej nie zniszczą. Co za tym idzie, pies będąc na smyczy, nie ucieknie, i nie zrobi sobie lub innym krzywdy, no przynajmniej dopóki go nie wypuścisz ;)

Bite Stop System jest systemem opracowanym przez zespół praktyków i teoretyków, ale przede wszystkim miłośników psów. Mając do czynienia z setkami psów w trakcie szkoleń oraz obserwacji, zauważyliśmy, że gryzienie, szarpanie i żucie smyczy jest jednym z najczęściej występujących niepożądanych zachowań u psów. Postanowiliśmy temu zaradzić. Znając dotychczasowe rozwiązania, zależało nam na tym, aby sposób nie był awersyjny. Nie stosujemy zatem prądu, chemikaliów, ani innych metod z piekła rodem. Koncentrujemy się na fizjologii i anatomii psa.

  1. Materiał - Bite Stop System wykonany jest z odpowiednio przygotowanego metalu, poddanego procesom termicznym i elektrochemicznym w celu uodpornienia na warunki atmosferyczne oraz odkształcanie. Jednym zdaniem: Prawidłowo użytkowany, nie zardzewieje oraz nie zmieni swoich właściwości przez lata.
  2. Fluktuacje - Odległość pomiędzy zwojami oraz ich średnica nie jest przypadkowa. Na podstawie naszych badań i obserwacji, dostosowaliśmy ją do anatomicznej budowy czaszki i szczęk psa, tak aby uniemożliwić gryzienie i przegryzienie smyczy. Następnie wyszukaliśmy najbardziej optymalne rozmiary ze względu na różnice w budowie i wielkości czaszek. W trakcie wielomiesięcznych testów z wieloma psami, nie znaleźliśmy takiego, któremu udałoby się uszkodzić Bite Stop System. 
  3. Układ sprężyny - Zaciskając zęby na danym obiekcie, jego szczęki nie przesuwają się w stosunku do siebie w płaszczyźnie poziomej. Innymi słowy, pies rusza żuchwą tylko w górę i w dół, nie na boki. Skośny układ sprężyny pod odpowiednim kątem, wymusza przesuwanie się szczęk względem siebie, co nie pozwala psu na zaciśnięcie zębów na smyczy. Pomijając fakt, że gryzienie metalu jest dla psów i innych zwierząt niezwykle nieprzyjemnym doznaniem. 

Należy jednak zaznaczyć, że użytkownik - człowiek nie powinien rozciągać sprężyny, gdyż mocno rozciągnięta może nie spełniać w 100% swojego zadania. Należy też odpowiednio dobierać wagę psa do rozmiaru smyczy. Modele MAXI przeznaczone są dla psów ważących powyżej 20 kg, a jeśli ciągną ekstremalnie, to sugerujemy ją też dla piętnastokilogramowych „parowozów”. Dla mniejszych psów przygotowaliśmy wersję LITE, która nie tylko spełnia wszystkie zalety modeli MAXI, ale jest również lżejsza.

Jeżeli smycz jest odpowiednio dobrana i użytkowana zgodnie z zaleceniami, właściwości Bite Stop System pozwalają nam objąć nakładkę jak i jej mocowania dożywotnią gwarancją. Jako producent gwarantujemy, iż pies nie przegryzie smyczy w najbardziej wrażliwej części -  na odcinku chronionym Bite Stop System.  

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie interesujący oraz rozwiał wszelkie wątpliwości i pytania. Poniżej zamieszczam dodatkowe materiały takie jak filmik omawiający budowę psiej szczęki oraz przykład zmiany zachowania psa po wymianie na smycz Idealeash. Dzięki ☺ 

 

O autorze

Łukasz Skryplonek – założyciel Dogcessories, twórca m.in. smyczy Idealeash. Pedagog, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, miłośnik zwierząt, z zamiłowania inżynier. Prezes Stowarzyszenia Po To Jestem, specjalizującej się w trzech głównych gałęziach dogoterapii, zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Delta Society oraz Assistance Dogs Europe.

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?
Zadzwoń, lub napisz do nas!
tel. +48 570 363 389
[email protected]